Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: IN
2008-02-12, 06:28
Wszedłem na utajnione posiedzenie Sejmu
Autor Wiadomość
Grzechotka 
FILOZOF



Pomógł: 75 razy
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 2125
Wysłany: 2008-02-11, 23:45   Wszedłem na utajnione posiedzenie Sejmu

Szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Jarosław Szczepański powiedział w TVN 24, że wszedł na piątkowe, utajnione, posiedzenie Sejmu.
Szczepański powiedział, że wszedł na salę sejmową po to, by zawiadomić prowadzącego obrady marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego o planowanej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości.

- W jakimś momencie wszedłem, podałem kartkę - nie bezpośrednio marszałkowi - tylko sekretarzowi, trwało to trzy, cztery sekundy - relacjonował Szczepański.
- Wiem, że było przed konferencją prasową PiS, która miała się odbyć o godz. 9.45 i na tej konferencji miała być informacja dla dziennikarzy o tym, co się dzieje na tajnym posiedzeniu. (...) Uznałem, że marszałek prowadzący tajne posiedzenie powinien taka informację mieć - powiedział szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu.

Podkreślił, że nie miał przy sobie telefonu komórkowego, ani innego urządzenia nagrywającego, np. dyktafonu. Dodał też, że ma dostęp do informacji niejawnych.

Poinformował przy tym, że za wejście na salę otrzymał naganę od szefa Kancelarii Sejmu, w piątek - ustną, a w poniedziałek - na piśmie. - Otrzymałem naganę, ponieważ uznano, że przekroczyłem swoje uprawniania - powiedział.

Podczas piątkowego tajnego posiedzenia Sejmu minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski przedstawił posłom informację o skali podsłuchów i prowokacji. W związku z ujawnieniem w sobotę przez "Rzeczpospolitą" zapisu tej tajnej informacji, Antoni Macierewicz (PiS) spekulował w poniedziałek, że za przeciekiem mogą stać nie posłowie, a osoby nieuprawnione do przebywania na sali obrad.

- Wielu posłów to widziało, mamy tutaj do czynienia z obiektywnymi przesłankami wskazującymi na to, że pan marszałek (Sejmu Bronisław Komorowski - PAP) wpuścił tam osoby, które nie były uprawnione do przebywania na sali wówczas - oświadczył Macierewicz.

W sobotę Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu wydało komunikat, w którym oświadczyło, że przeciek nie pochodzi z Kancelarii. Sprawą przecieku z urzędu zajęła się prokuratura.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1690265,11,item.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group