Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)


Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór miejsca wypoczynku - sprawa łatwa czy trudna ?
Autor Wiadomość
rysiu 
pułkownik
CYWIL



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1038
  Wysłany: 2010-02-19, 08:08   Wybór miejsca wypoczynku - sprawa łatwa czy trudna ?

Choć widoczna za oknem aura wcale na to nie wskazuje to jednak czas biegnie i nieuchronnie zbliża nas do lata, wakacji i urlopu. Nie wiem czy Wy też, ale ja już planuję letni wyjazd na urlop w Zakopanem i właśnie dlatego chciałbym prosić szanownych użytkowników o referencje ośrodków wypoczynkowych, domów wczasowych, pensjonatów i innych podobnych miejsc w Zakopanem, w których zdarzało się Wam ostatnio przebywać . Ilość informacji możliwych do zdobycia w necie jest porażająca i wymaga ślęczenia przed komputerem przez długie godziny bez gwarancji dokonania właściwego wyboru. Łatwiej jest, gdy ktoś podzieli się swoimi wrażeniami, opisze pokoje, wyżywienie .....
A może przy okazji szanowni użytkownicy będą mieli ochotę na zarekomendowanie innych, wspaniałych miejsc w których niedawno spędzali urlop ?
 
 
IN 
Site Admin



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1011
Wysłany: 2010-02-19, 09:50   

Czy okolice Zakopanego wchodzą w grę :?:
 
 
rysiu 
pułkownik
CYWIL



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2010-02-19, 10:06   

Podejrzewam, że myślisz o Kościelisku ...... Trochę za daleko od centrum i drogi pod Reglami. Poza tym straszny moloch to jest.... choć warunki bytowe fajne.
Chyba, że źle podejrzewałem :?:
 
 
IN 
Site Admin



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1011
Wysłany: 2010-02-19, 11:41   

Źle podejrzewałeś, mysłałem o miejscowościach typowo ościennych np. Białka Tatrzańska lub Murzasichle. W samym Zakopanem nie znam nic godnego polecenia chyba, że OŚRODEK DOSKONALENIA KADR SŁUZBY WIĘZIENNEJ, ale tam nie byłem ;)
 
 
rysiu 
pułkownik
CYWIL



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2010-02-19, 13:14   

To może zdradzisz, gdzie byłeś ?
 
 
IN 
Site Admin



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1011
Wysłany: 2010-02-19, 13:32   

A niby po co :?: Przecież Ciebie interesuje tylko Zakopane :wink:
 
 
wiek 
FILOZOF
SAMORZĄD


Pomógł: 77 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1728
Wysłany: 2010-02-19, 18:32   

Rysiu. Mam dla ciebie dobrą radę. W lecie omijaj Zakopane szerokim łukiem, chyba że lubisz tłok w lokalach, kolejki praktycznie do wszystkiego, i to co najgorsze, tabuny "hunów", na prawie każdym szlaku. Jest jeszcze parę miejsc, gdzie te hordy nie są w stanie dotrzeć, ale niestety aby tam się dostac, trzeba nieraz długi czas przedzierać się przez kilku tysięczny tłum, co nie jest wcale łatwe, a jeszcze mniej przyjemne.

Jak naprawdę chcesz podziwiać piękno gór, to wybierz tam się we wrześniu. Po wakacyjnych turystach nie ma śladu, poza pozostawionymi gdzie niegdzie śmieciami. Pogoda z reguły jest bardzie łaskawa niż w lipcu i sierpniu (znacznie mniej gwałtownych burz i opadów deszczu).

Trochę lepiej sytuacja przedstawia się w okolicach Zakopanego. Przynajmniej ludzi jest mniej, bo ceny już niekoniecznie mogą być niższe, a zwłaszcza u największej "konkurencji" - Bukowina T. i Poronin.

Znacznie lepiej jest po słowackiej stronie. Mniej narodu, a co najważniejsze, aby gdzieś wejść wyżej, nie trzeba godzinami cisnąć przez doliny, jak to bywa po naszej stronie.
 
 
rysiu 
pułkownik
CYWIL



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2010-02-20, 14:48   

Dziękuję za dobre rady. Zakopane i TPN znam dobrze i właściwie będąc młodzikiem i nieco starszym kawalerem zdobyłem i zobaczyłem prawie wszystko co było do zdobycia i obejrzenia. Widziałem i czytałem też o tym , co działo się w tym rejonie w ubiegłym roku. Odpadają więc obawy stania w kolejkach po bilet na Kasprowy lub by wejść na Giewont. Tegoroczny wyjazd do Zakopca ma zupełnie inne powody ale jest to informacja tak niejawna, że aż strach !
Powód, dla którego powstał temat jest prosty. Chciałbym rzucić kotwicę w miejscu ( pensjonacie, ośrodku itp.) pewnym, sprawdzonym, w którym już ktoś był i z czystym sumieniem może go polecić. Dowcip polega na tym , że nie chciałbym być ponownie w miejscach w których byłem.
Szczerze mówiąc pomyślałem sobie tek - użytkownicy w większości są mundurowi więc może byli tu i tam i widzieli to i owo.....
 
 
wiek 
FILOZOF
SAMORZĄD


Pomógł: 77 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1728
Wysłany: 2010-02-20, 15:42   

Nie wiem ile nazbierałeś na tą sentymentalną podróż. :lol:
Mogę ci polecić to miejsce. Nie za drogo i ma jedną niezaprzeczalną zaletę - wszędzie jest blisko:

http://www.magnolia.zakopane.pl/

Tutaj z kolei jest trochę drożej i dalej od centrum. Jak nie pada, to można iść skrótem i na Krupówkach będziesz po 10 min. Bardzo blisko z tego miejsca jest do "Żabiego Dworu", gdzie podają naprawdę świetne jedzenie, za naprawdę niewygórowane pieniądze. Dla ciebie to też może być dobra lokalizacja, bo bliziutko do "Drogi pod Reglami" :grin: :

http://www.wzakopanem.com...m_zakopane.html

Jest jakiś problem z ich stroną, więc podaję ci inny link. Jak lubisz jazz, to miejsce tym bardziej dla jest ciebie.
 
 
bea1 
chorąży
CYWIL



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 24 Maj 2005
Posty: 232
Wysłany: 2010-02-20, 18:50   

Polecam Gliczarów Górny, jest to malownicza górska wioska położona blisko Zakopanego, świetna baza noclegowa ,bajkowe widoczki , spokój cisza, bardzo dobra kuchnia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group