Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Forum index

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Pulkownik SB sejmowym ekspertem ds. naciskow
Author Message
IN
Site Admin

Posted:    Pułkownik SB sejmowym ekspertem ds. nacisków [ !!! ]

"Tygodnik Powszechny" dotarł do przerażającej historii sprzed ponad 20 lat. Brutalne śledztwo i drakońskie wyroki za niegroźną opozycyjną akcję doprowadziły do samobójstwa młodego opozycyjnego działacza. Śledztwo prowadził Jerzy Stachowicz - pułkownik SB, UOP i ABW. Dziś ekspert sejmowej komisji śledczej ds. nacisków.
[URL=http://wiadomosci.onet.pl/1752362,11,pulkownik_sb_sejmowym_ekspertem_ds_naciskow,item.html]więcej >>>[/URL]
[color=blue]Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o Jerzym Stachowiczu[/color] :?:

SAMORZĄD

Posted:     [ !!! ]

W ABW był dyrektorem Departamentu Przeciwdziałania Korupcji, Terroryzmowi i Przestępczości Zorganizowanej.

skully
[Deleted]

"...Obecnie Jerzy Stachowicz jest emerytowanym oficerem ABW. Po 1989 roku został kilka razy pozytywnie zweryfikowany. W jednej z komisji, która go pozytywnie zweryfikowała, zasiadał Jan Maria Rokita i Zbigniew Fijak, autorzy raportu opisującego esbeckie metody stosowane przez Stachowicza podczas przesłuchań. Obecny ekspert komisji najpierw pracował w UOP, a potem w ABW. 9 maja 2003 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski przyznał Stachowiczowi Srebrny Krzyż Zasługi. W uzasadnieniu można przeczytać, że odznaczenie zostało przyznane „za wybitne zasługi w działalności na rzecz umacniania bezpieczeństwa wewnętrznego kraju. Za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych”. Działacze opozycji, którzy mieli styczność ze Stachowiczem w latach 80., zastanawiają się jak to możliwe, że cyniczny esbek, łamiący ludzkie charaktery, został po 1989 roku pozytywnie zweryfikowany i miał możliwość robienia kariery w III RP...."
[URL=http://www.polskieradio.pl/krajiswiat/polityka/artykul47375.html]>>ŹRÓDŁO<<[/URL]

Brak słów. :shock: :shock: :shock:

Dziadek_Jacek
kandydat

Nie uwierzę, żeby nie wiedzieli... A może p. Stachowicz dobrze się "ukrywał"?

skully
[Deleted]

"...Pułkownik Jerzy Stachowicz złożył dziś na ręce przewodniczącego sejmowej komisji śledczej ds. zbadania ewentualnych nacisków na służby specjalne rezygnację z funkcji doradcy komisji. Decyzję podjął po licznych publikacjach na temat jego przeszłości i wspomnieniach działaczy opozycyjnych, których prześladował pod koniec lat 80."

[URL=http://wiadomosci.onet.pl/1752843,11,byly_sb_ek_ustapil_bo_bal_sie_ze_go_odwolaja,item.html]...ustąpił, bo bał się, że go odwołają.[/URL]

Dzaba
MODERATOR
MON

A może był zwyczajnie komuś potrzebny - ze swoją wiedzą "operacyjną" i dlatego był ustawiony.

rysiu
pułkownik
CYWIL

Jak czyta się takie historie to człowiek mimo woli myśli sobie - ilu jeszcze takich s...synów funkcjonuje w życiu publicznym tego kraju pełniąc takie czy inne funkcje ???
Bagno i jeszcze raz bagno :evil: :evil:

SAMORZĄD

[quote="rysiu"]Bagno i jeszcze raz bagno[/quote]
Ludzie o szczególnych "kwalifikacjach" potrzebni są każdej władzy, bez względu na na to, jaka to władza.

Dziadek_Jacek
kandydat

Owszem, moze i faktycznie posiada wiedze i zna sie na fachu.
Sprawa jednak dosc kontrowersyjna. Z drugiej strony tez.
W dniu wczorajszym cala "Misja Specjalna" TV Urbanska byla poswiecona wlasnie temu Panu.
Charty z "Misji.." scigaly go od Sejmu az do autobusu przy Pl. Trzech Krzyzy, zadajac niewygodne pytania.
Ciekawie skomentowal sprawe w tymze programie slynny mec. Widacki, twierdzac, ze stawianie zarzutow Stachowiczowi w chwili obecnej jest conajmniej dziwne, gdyz tzw. jego ofiary obudziliy sie po tylu latach. Dodal, ze od strony prawnej nie bylo zastrzezen, aby pelnil funkcje eksperta komisji sejmowej.
Stachowicz jednak zachowal sie moim zdaniem honorowo. Po prostu odeszdl. Osobiscie uwazam ze z dobrym skutkiem dla prac komisji.
ps. przepraszam wszystkich forumowiczow za brak polskich znakow. Korzystam z komputera w pracy.

rysiu
pułkownik
CYWIL

[quote="Dziadek_Jacek"]od strony prawnej nie bylo zastrzezen[/quote]
Jakże często ludzie zapominają, że oprócz tak zwanych wymogów formalno-prawnych istnieje jeszcze coś takiego jak etyka ... eh...chyba nie ma sensu wymieniać pewnych cech bo wszak o polityce mowa...
Według Widackiego są to [b]tkzw. ofiary [/b]? Są to obrzydliwe sugestie, że znowu ktoś sobie ubzdurał odsiadkę w ciupie, bicie, poniżanie itd. To są prawdziwe ludzkie tragedie w których nie było miejsca na żadne honorowe zachowanie oprawców :evil:

jabara

Skrzywdzeni milczeli przez lata i jakoś swoich krzywd nie dochodzili. Dlaczego???? W służbach specjalnych / a nie ma Państwa bez tych służb / wymagana jest specjalna osobowość, która z etyką nie ma i nie może mieć nic wspólnego. Tylko rozmodlone baby, których tu widać nie brakuje, nie mające pojęcia, co to są służby specjalne i jaka jest ich rola, mogą takie brednie tu wypisywać i podniecać się programem Misja Specjalna, którego autorzy jak nic, korzystają z pomocy tych właśnie służb. A tym wszystkim ,którzy mnie tu zaraz zaatakują, dedykuję setki publikacji, filmów itp. na temat działania amerykańskich czy też brytyjskich służb i ich "wyczynów". I tam nad tym wszystkim jakoś cicho jest, bo tam wiedzą, po co te służby istnieją i jak działać nieraz muszą.

[b][color=blue][i]Proszę nie obrażać innych użytkowników FORUM[/i] - Dżaba[/color][/b]

skully
[Deleted]

[quote="jabara"]Tylko rozmodlone baby, których tu widać nie brakuje, nie mające pojęcia, co to są służby specjalne i jaka jest ich rola, mogą takie brednie tu wypisywać i podniecać się programem Misja Specjalna[/quote]

jabara, Ty chyba w ogóle nie zrozumiałeś o co chodzi w tym temacie. Nikt nie kwestionował działalności służb specjalnych, bo nie o tym była mowa. Uważam, że się zagalopowałeś w swoim komentarzu, używając obraźliwych epitetów. A Ty kim jesteś :?: :evil:

Dziadek_Jacek
kandydat

Dlatego tez dziwnym jest, ze czlowiek ten zostal wybrany do wspolpracy przy komisji.

jabara

[quote="Dziadek_Jacek"]Dlatego tez dziwnym jest, ze czlowiek ten zostal wybrany do wspolpracy przy komisji.[/quote]

Do współpracy / jako doradcy / dobierani są fachowcy z danej dziedziny, więc nic dziwnego, że i on został poproszony o pomoc. Sprawa dotyczy bardzo delikatnej materii. Człowiek ten od 1989 roku / po weryfikacji, gdzie członkiem komisji był sam Wassermann / pracował w UOP -ABW, więc fachowcem chyba jest. A na dodatek pracował też w SB, co pozwalało mu na ewentualne porównywanie metod pracy tych służb. A dla prac komisji taka ocena mogła mieć dużą wartość poznawczą. Tylko, aby to obiektywnie ocenić, nie można się kierować jedynie polityczną zapalczywością. Funkcjonariusz służb specjalnych nie mogą kierować się uczuciami / emocjami / bo to ich dyskwalifikuje. Tak jest na całym świcie, tylko widocznie nie w "wolnej Polsce". A dlaczego? No, to już zupełnie inna historia.

jabara

[quote]jabara, Ty chyba w ogóle nie zrozumiałeś o co chodzi w tym temacie. Nikt nie kwestionował działalności służb specjalnych, bo nie o tym była mowa. Uważam, że się zagalopowałeś w swoim komentarzu, używając obraźliwych epitetów. A Ty kim jesteś :?: :evil:[/quote]

W dniu 25 maja br. odpowiedziałem na twój komentarz, ale bez WIDOCZNEGO efektu. Więc pozwalam sobie na ponowne jego przesłanie, zakładając, ze tym razem skutecznie:

" Cóż jest obraźliwego w określeniu " rozmodlowne baby"? Czy modlić się, to coś obraźliwego? Ponadto, jestem przekonany, że to TY nie wiesz, o co w tym wszystkim chodzi. Kim jestem? Osobą o nicku jabara. No, wiem, że Ty jesteś skully z MON. Może jednym z tych, co to się na naszej klasie ogłaszali i fotkami z misji? Powiedz mi kapitanie z MON czym się rożni ten nasz pułkownik, od chłopków z US Army "przesłuchujących" tzw. jeńców np. w bazie w Guantanamo? I on i oni robili to dla swojego mocodawcy, któremu składali przysięgę, czyli Państwu, czego Ty kapitanie z MON nie jesteś w stanie zapewne zrozumieć. A czym się on roznił czy różni od aktualnego bohatera serialu dokumentalnego TVN, czyli oficera służb specjalnych komunistycznej PRL, Zacharskiego. Obydwaj byli, kapitnie z MON , zweryfikowani i wtedy i później służyli Ojczyźnie, jak by to pompatycznie nawet pobrzmiewało."[/quote]

wireq
kapitan

Jabara - w pełni podzielam Twój pogląd na poruszaną sprawę, chociaż użyłbym trochę łagodniejszych słów dla zastąpienia "rozmodlonych bab". Służby specjalne nie są zabawą dla ministrantów i harcerzy: taki eksperyment zastosował już pewien nawiedzony polityk - z wiadomym skutkiem.

jabara

[quote="wireq"]Jabara - w pełni podzielam Twój pogląd na poruszaną sprawę, chociaż użyłbym trochę łagodniejszych słów dla zastąpienia "rozmodlonych bab". Służby specjalne nie są zabawą dla ministrantów i harcerzy: taki eksperyment zastosował już pewien nawiedzony polityk - z wiadomym skutkiem.[/quote]

To wcale nie było zamierzone. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Dopiero później zorientowałem się, że skully to chyba kobieta. I to być może spowodowało, że ten zwrot został uznany za obraźliwy. Przyznaję się, zasugerowałem się nickiem brzmiącym raczej męsko / tzn. w rodzaju męskim / , a popartym stopniem. Sorry. Ale to nie zmienia faktu, że skully nie ma raczej większego pojęcia o mechanizmach rządzących w PRAWDZIWYCH służbach specjalnych, niezależnie od ustroju państwa, któremu służą. Pozdrawiam.

Dominik
[Deleted]

Posted:    W obronie ministrantów ;-) [ !!! ]

[quote="wireq"]Służby specjalne nie są zabawą dla ministrantów[/quote]

Zdziwiłbyś się, jak wielu ministrantów okazało się być następnie całkiem udanymi agentami. Ot, choćby Philip Agee ( http://www.nytimes.com/2008/01/10/obituaries/10agee.html ).

skully
[Deleted]

Aby się odnieść do Twojego postu jabara, muszę trochę odbiec od tematu. Gwoli wyjaśnienia. Epitetu "rozmodlone baby", ja nie przyjęłam do siebie, bo mój komentarz w sprawie Jerzego Stachowicza był bardzo powściągliwy ("brak słów") i nad wyraz skromny. Odczytałam go w sposób, jaki był Twoją intencją - właśnie do kolegów z Forum (do czego zresztą sam sie przyznałeś), i to właśnie uznałam za obraźliwe. Piszesz, że raczej nie mam większego pojęcia o mechanizmach rządzących w PRAWDZIWYCH służbach specjalnych. Tu się mylisz, mam pojęcie większe niż myślisz, mimo, że jestem kobietą. Nigdy nie umniejszałam i nie umniejszam ich roli. To ciężki i bardzo niewdzięczny "kawałek chleba". Pozdrawiam. :wink:

wireq
kapitan

Dominiku, chodzi mi o ministrantów aktualnego, rodzimego chowu (np. klimaty toruńskie ...).

Grzechotka
FILOZOF

[quote="skully"]Piszesz, że raczej nie mam większego pojęcia o mechanizmach rządzących w PRAWDZIWYCH służbach specjalnych. Tu się mylisz, mam pojęcie większe niż myślisz, mimo, że jestem kobietą. [/quote]

Rozumiem, że koleżanka skully pracowała lub pracuje na stanowiskach "oparacyjnych" w służbach specjalnych, które działały lub działają w RP. Co to było: SB, UOP, AW, ABW, WSI, SKW, SWW, CBA... ? A może to były lub są obce służby specjalne bo jak tak to wypadało by to gdzieś zgłosić :)
Wybaczcie ale śmieszą mnie wywody w stylu: rozumiem prace lekarza jak się nie jest lekarzem, lub nauczyciela jak się nigdy nim nie było. Co można wiedzieć o życiu seksualnym mrówek jak się nigdy w mrowisku nie było :)

rysiu
pułkownik
CYWIL

[quote="Grzechotka"]Co można wiedzieć o życiu seksualnym mrówek jak się nigdy w mrowisku nie było[/quote]
To jest tak dobre, że nie mogłem się powstrzymać od niniejszego stwierdzenia :mrgreen: Tak na marginesie - czy nie jest to okazja do zastanowienia się, czy czasem nie wydaje się nam że wiemy to czy tamto, że mamy pojęcie o tym czy owym podczas gdy tak naprawdę to nam się tylko wydaje :?: :grin:

Dominik
[Deleted]

Posted:    Są ministranci i ministranci ;-) [ !!! ]

[quote="wireq"]chodzi mi o ministrantów aktualnego, rodzimego chowu[/quote]

W takim razie wszystko w porządku. Przyznaję, w koncepcji AM mieli być oni tacy jak owa Boy'owa kucharka reprezentująca domorosły katolicyzm polski - "[i]Kiedy w czasie wojny papież, uwzględniając trudności sytuacji gospodarczej wszystkich krajów, skasował pewną ilość świąt, kucharka moja, gorliwa katoliczka, oświadczyła, że 'święta ustanowił Pan Bóg, a papież nie ma w tym nic do gadania'[/i]" [Gwiazdka lekarza japońskiego dla katolickich żon. W: Tadeusz Żeleński (Boy). Pisma. Tom XV DZIEWICE KONSYSTORSKIE; PIEKŁO KOBIET; JAK SKOŃCZYĆ Z PIEKŁEM KOBIET?; NASI OKUPANCI. Warszawa, Państwowy Instytut Wydawniczy, 1958, s. 193] - bardziej katoliccy od papieża.

Grzechotka
FILOZOF

[quote="rysiu"]czy nie jest to okazja do zastanowienia się, czy czasem nie wydaje się nam że wiemy to czy tamto, że mamy pojęcie o tym czy owym podczas gdy tak naprawdę to nam się tylko wydaje [/quote]

Ludzie (więc ja także) postrzegają rzeczywistość przez pryzmat tego co przeczytali w gazecie, książce, przez to kto i co im powiedział w radiu czy telewizji, co kolega opowiedział w pracy czy na spotkaniu towarzyskim. Czy nie spotkaliście się nigdy ze stwierdzeniem "na pewno było tak i tak bo w TV tak mówili, bo przeczytałem to w gazecie, bo kolega mi opowiedział" ?
Polecam taki o to eksperyment: wyszukać jakiś artykuł o kimś lub o czymś, poskreślać z niego takie wyrazy w trybie przypuszczającym jak "prawdopodobnie", "domniema się", "mówi się", "niewykluczone że..", "podejrzewa się" i zobaczycie ile tak naprawde będzie faktu w niby newsach :)

IN
Site Admin

Napominam, iż odbiegamy od zasadniczego tematu :twisted:

[ CLOSED ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum