Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: IN
2008-03-14, 09:24
CZYTAJ? A MOŻE JEDNAK...PISZ...
Autor Wiadomość
skully
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-13, 21:32   CZYTAJ? A MOŻE JEDNAK...PISZ...

Niekiedy na Forum spotykamy się ze słowami, czy apelem o "czytanie ze zrozumieniem". Do pewnego czasu nie zwracałam uwagi na sens tych słów, ale … cóż każdy się uczy, czy to na błędach własnych, czy cudzych. Sformułowanie to w nieuprzejmy sposób zarzuca drugiej stronie ubóstwo intelektualne i jest jednocześnie niegrzecznym zbywaniem komentarzy, które autorowi tematu/postu są nie w smak. Często takie uwagi niosą istotną informację zwrotną na temat treści i logiki wywodu zawartego we wpisie.
Może zanim znów się rozpęta kolejna „wymiana poglądów” – zanim ktoś - kogoś... porozmawiajmy o tym.
Czy nie sądzicie, że to autor wpisu jest odpowiedzialny za takie formułowanie swoich myśli, żeby trafiły do odbiorcy w zamierzonym kształcie. Jeśli nie trafiają, powinien zmodyfikować formę przekazu, a nie obrażać kogoś sugerując "czytanie ze zrozumieniem". Efekt takiego zabiegu jest najczęściej przeciwny do oczekiwanego. Może jednak zamiast „czytaj ze zrozumieniem” - mała dygresja do autorów tematów/postów – czyli do nas wszystkich : "Pisz ze zrozumieniem, a będziesz tak odczytany."
Co Wy na to? Pozdrawiam. :wink: :wink: :wink:
 
 
Dzaba 
MODERATOR
MON



Pomógł: 61 razy
Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 1348
Wysłany: 2008-03-13, 21:42   

No to w takim razie proponuję byś zaczęła tę lekcję od siebie - czasami używasz tak poważnych "skrótów myślowych", że naprawdę ciężko jest zrozumieć co "autor miał na myśli" :razz:
 
 
skully
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-13, 21:50   

Drogi Dżabo. Właśnie zainicjowanie tego tematu oznacza, że od siebie zaczęłam. A hasło rzuciłam do nas wszystkich - czyli do siebie również. Nie powiem, że to będzie lekkie, łatwe i przyjemne... ale postarajmy się. I to bez żadnych aluzji, bo Ty już na wstępie zarzucasz mi to - co chyba każdy z nas ma na sumieniu. Tylko, że ja na wstępie napisałam, co mnie skłoniło do podjęcia tego tematu. Zróbmy wszyscy coś, aby na przyszłość, było lepiej. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group