Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)

Znalezionych wyników: 56
INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
wiek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 44647

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2013-08-07, 11:28   Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
Rysiu, trzeba było od razu złożyć skargę. Zapewniam Cię, że to odnosi skutek. :grin:
  Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
wiek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 44647

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2013-08-07, 07:48   Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
Cytat:
tzn. dlaczego nie mogłem wypełnić wniosek w formularzu elektronicznym, sprawdzić elektronicznie jego poprawność, wydrukować, podpisać i złożyć w urzędzie. Ale lepiej skanować i krzyczeć na petenta że "wyjechał" za rubryki i skaner nie daje rady... w skaner został zakupiony z moich podatków więc dlaczego wdrożono taki drogi system ?


Na pewno pod tym względem daleko jeszcze do ideału. Niemniej jednak z roku na rok możliwość składanie dokumentów elektronicznych, tzn. zakres spraw które można załatwić w ten sposób, naprawdę się rozszerza. Przypomnij sobie co było jeszcze pięć lat temu w tym zakresie? Duże nic.

To co mnie dziwi, to stosunkowo mała ilość osób korzystających z tej formy kontaktu z urzędem. Chyba tylko e-Deklaracje odniosły masowy sukces.

Ważne jest także to, że coraz więcej robi się w zakresie interoperacyjności systemów informatycznych administracji publicznej. Być może w niedługim czasie zniknie konieczność dostarczania do urzędów pliku rożnych zaświadczeń, bo systemy informatyczne rożnych urzędów w końcu będą się wzajemnie komunikowały. :grin:
  Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
wiek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 44647

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2013-08-06, 18:57   Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
Panowie, tradycyjnie używacie sobie na "dyżurnych chłopcach i dziewczynach do bicia" :lol:
To może parę słów, jak to wygląda po drugiej stronie "okienka". :wink:

Pomijam kwestię roszczeniowo nastawionych gości urzędu (nie cierpię urzędowo obowiązującej formy "strona") oraz postawy urzędnika, "zaraz Ci udowodnię, kto tu jest ważniejszy". Niestety tacy też jeszcze się zdarzają.

Zapewne Panom nie obce jest pojęcie check-list. Pewno w wielu obowiązujących u Was procedurach sami „odhaczacie” po kolei poszczególne etapy zaplanowanych czynności. Dla każdego urzędnika taką swoistą listą kontrolną są obowiązujące przepisy, które określają mniej lub bardziej szczegółowo procedury składania wniosków, podań itp. dokumentów oraz wydanie przykładowo dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy, że wymienię te najpopularniejsze powody wizyty w urzędzie. „Dyżurny chłopiec i dziewczyna do bicia” nie mogą Wam przyjąć niekompletnego wniosku lub wniosku złożonego na niezgodnym z rozporządzeniem druku, bo sami narażą się na konsekwencje służbowe lub karne.
Na koniec najważniejsze. Przepisy „tworzą” poszczególne ministerstwa, KPRM i Sejm RP. Wszystkie te instytucje mają siedzibę w Warszawie. Adresy są ogólnie dostępne. Jeżeli już musicie narzekać na urzędników, to właśnie oni są właściwymi „obiektami” Waszych westchnień, a nie „pani z okienka” w Waszym urzędzie miasta. :wink:

Na BIP-ie lub stronie głównej każdej gminy czy powiatu można znaleźć informację, jakie dokumenty można przesłać do urzędu poprzez platformę e-PUAP oraz pobrać obowiązujące druki wniosków itp. Szereg informacji można również znaleźć
tutaj oraz tu , a także tu.
  Temat: Dokumenty z banku w workach na śmieci przy drodze
wiek

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11098

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2012-10-04, 16:54   Temat: Dokumenty z banku w workach na śmieci przy drodze
Z tym to może być różnie. Banki już raczej mają dokładnie określone procedury związane z niszczeniem tego typu zbędnej dokumentacji (o ile z taką mamy do czynienia), więc ustalenie "sprawcy" nie zajmie policji dużo czasu. Równie dobrze ktoś mógł chcieć zrobić "kuku" osobie właśnie za to odpowiedzialnej, albo firma odbierająca dokumenty do zniszczenia po prostu je zgubiła lub w ten sposób poddała utylizacji. :mrgreen:
  Temat: Szkoła przetrwania.
wiek

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9004

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2012-03-02, 13:07   Temat: Szkoła przetrwania.
Im częściej czytam tego typu WIADOMOŚCI , to coraz częściej się zastanawiam czy nie zapisać się na jakiś kurs nauki przetrwania w estremalnych sytuacjach. Mam nieodparte wrażenie, że jak dalej będą tak lekceważone procedury bezpieczeństwa, to szybko wrócimy do czasów, gdy człowiek biegał z włócznią i maczugą.
  Temat: Kulisy tajnych operacji USA wyciekły do prasy
wiek

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 16099

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2010-07-27, 15:29   Temat: Kulisy tajnych operacji USA wyciekły do prasy
Nie będę może zbyt oryginalny :lol: , ale chcę zwrócić uwagę, że system zabezpieczeń jest tak dobry, jak jego najsłabszy element. Z reguły tym najsłabszym elementem jest człowiek.

Grzechotka napisał/a:
Możliwości są dwie: albo procedury są dobre a całe wydarzenie to tylko przeciek kontrolowany, albo procedury są złe i trzeba je zmienić (a niekonicznie powielać).


Jeszcze jedna uwaga poza główny wątkiem tej dyskusji. Moim zdaniem, wzorem "starych" demokracji, zbyt dużą uwagę zaczynamy przywiązywać do różnorakich procedur działania. Plany z roku na rok "puchną", bo dodano kolejną procedurę. Działanie wg procedury ma jedną zasadniczą wadę, tzn. oducza, realizujących procedurę, racjonalnego myślenia. Gdy wystąpi jakieś zdarzenie, którego nie przewiduje procedura, to nie potrafią właściwe reagować na to zdarzenie.
  Temat: Wybór miejsca wypoczynku - sprawa łatwa czy trudna ?
wiek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 34537

PostForum: SONDY   Wysłany: 2010-02-21, 21:23   Temat: Wybór miejsca wypoczynku - sprawa łatwa czy trudna ?
Z "Dafne" masz bliżej do "Drogi pod Reglami". :grin:
A tak na poważnie, to ul. Jagielońska jest jedną z głównych ulic, i co za tym idzie, z dużym natężeniem ruchu samochodowego, więc może być trochę głośno. Ta lokalizacja ma również swoje zalety, a mianowicie do aquaparku możesz od razu iść w stroju kąpielowym. :lol:
  Temat: Wybór miejsca wypoczynku - sprawa łatwa czy trudna ?
wiek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 34537

PostForum: SONDY   Wysłany: 2010-02-20, 15:42   Temat: Wybór miejsca wypoczynku - sprawa łatwa czy trudna ?
Nie wiem ile nazbierałeś na tą sentymentalną podróż. :lol:
Mogę ci polecić to miejsce. Nie za drogo i ma jedną niezaprzeczalną zaletę - wszędzie jest blisko:

http://www.magnolia.zakopane.pl/

Tutaj z kolei jest trochę drożej i dalej od centrum. Jak nie pada, to można iść skrótem i na Krupówkach będziesz po 10 min. Bardzo blisko z tego miejsca jest do "Żabiego Dworu", gdzie podają naprawdę świetne jedzenie, za naprawdę niewygórowane pieniądze. Dla ciebie to też może być dobra lokalizacja, bo bliziutko do "Drogi pod Reglami" :grin: :

http://www.wzakopanem.com...m_zakopane.html

Jest jakiś problem z ich stroną, więc podaję ci inny link. Jak lubisz jazz, to miejsce tym bardziej dla jest ciebie.
  Temat: Wybór miejsca wypoczynku - sprawa łatwa czy trudna ?
wiek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 34537

PostForum: SONDY   Wysłany: 2010-02-19, 18:32   Temat: Wybór miejsca wypoczynku - sprawa łatwa czy trudna ?
Rysiu. Mam dla ciebie dobrą radę. W lecie omijaj Zakopane szerokim łukiem, chyba że lubisz tłok w lokalach, kolejki praktycznie do wszystkiego, i to co najgorsze, tabuny "hunów", na prawie każdym szlaku. Jest jeszcze parę miejsc, gdzie te hordy nie są w stanie dotrzeć, ale niestety aby tam się dostac, trzeba nieraz długi czas przedzierać się przez kilku tysięczny tłum, co nie jest wcale łatwe, a jeszcze mniej przyjemne.

Jak naprawdę chcesz podziwiać piękno gór, to wybierz tam się we wrześniu. Po wakacyjnych turystach nie ma śladu, poza pozostawionymi gdzie niegdzie śmieciami. Pogoda z reguły jest bardzie łaskawa niż w lipcu i sierpniu (znacznie mniej gwałtownych burz i opadów deszczu).

Trochę lepiej sytuacja przedstawia się w okolicach Zakopanego. Przynajmniej ludzi jest mniej, bo ceny już niekoniecznie mogą być niższe, a zwłaszcza u największej "konkurencji" - Bukowina T. i Poronin.

Znacznie lepiej jest po słowackiej stronie. Mniej narodu, a co najważniejsze, aby gdzieś wejść wyżej, nie trzeba godzinami cisnąć przez doliny, jak to bywa po naszej stronie.
  Temat: Polski szyfrant zniknął
wiek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 45910

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2010-02-07, 19:06   Temat: Polski szyfrant zniknął
Kolejny "TROP"?
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group