Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)

Znalezionych wyników: 287
INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: obajtek-mial-dostep-do-tajnych-dokumentow-bez-poswiadczenia
IN

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1228

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2024-03-11, 12:09   Temat: obajtek-mial-dostep-do-tajnych-dokumentow-bez-poswiadczenia
Takie kwiatki ;) A my tu się podniecamy rubrykami w książce doręczeń :)

czytaj więcej >>>
  Temat: "Rzeczpospolita": MSWiA nie może znaleźć czterech
IN

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9274

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2017-07-05, 09:07   Temat: "Rzeczpospolita": MSWiA nie może znaleźć czterech
Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę w MSWiA, z której wynika, że z ministerstwa zginęło pięć urządzeń: serwer oraz cztery szyfratory CompCrypt Delta. O sprawie pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita".

NIK każdego roku kontroluje wszystkie ministerstwa i bada wykonanie budżetów. Za rok 2016 MSWiA otrzymało pozytywną opinię, jednak stwierdzono braki w składnikach majątku Departamentu Teleinformatyki. Dokładnie chodzi o serwer i cztery szyfratory, które w 2004 roku zostały zakupione za 95,5 tys. złotych.
Jeszcze w trakcie kontroli udało odnaleźć się serwer, który znajdował się w jednej z szaf serwerowych w Bydgoszczy. Do tej pory nie udało się jednak odszukać szyfratorów, które jak wynika z raportu NIK, działały w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Jak wynika z raportu NIK, który przytacza "Rzeczpospolita", MSWiA losów szyfratorów nie śledziło już od 2007 roku. Najwyższa Izba Kontroli dodaje także, że utrata urządzeń mogła "powodować nieodwracalne skutki w zakresie zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa przetwarzania danych, a także poufności i integralności systemów i rejestrów MSWiA".

więcej >>>
  Temat: ABW prowadzi kontrolę w IPN dot. informacji niejawnych
IN

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9292

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2017-06-02, 09:54   Temat: ABW prowadzi kontrolę w IPN dot. informacji niejawnych
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi kontrolę ochrony informacji niejawnych w Instytucie Pamięci Narodowej - dowiedziała się PAP. Odbywa się w centrali IPN w Warszawie, oddziałach i delegaturach Instytutu w całym kraju. Ma ona potrwać do końca lipca.
więcej >>>
  Temat: MON pyta o dokumenty (http://www.tvn24.pl)
IN

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12607

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2016-02-09, 09:09   Temat: MON pyta o dokumenty (http://www.tvn24.pl)
Co było tajne przez poufne, a co zniszczone, ale tak, że ślad po tym jednak nie zaginął? Minister Antoni Macierewicz na tropie czterystu urzędowych stron zapisanych po katastrofie smoleńskiej. Szef MON oficjalnie pyta o to prokuraturę. Czy rzeczywiście odpowiedź powinna emocjonować? (http://www.tvn24.pl)


więcej >>>
  Temat: Wrażliwe dane nie dla służb
IN

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8446

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2014-10-17, 07:47   Temat: Wrażliwe dane nie dla służb
Fiskus odmówił służbom dostępu do wiedzy o majątku Kowalskiego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zostało odprawione z kwitkiem już drugi raz – pisze piątkowy "Puls Biznesu".

Służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych nie zostaną dopuszczone do wrażliwych danych o podatnikach zawartych w deklaracjach podatkowych oraz innych dokumentach składanych organom skarbowym.


więcej >>>
  Temat: Tajemnica "jaskółki", czyli każdy z nas nosi podsł
IN

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9079

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2014-04-02, 09:05   Temat: Tajemnica "jaskółki", czyli każdy z nas nosi podsł
Bilingi i podsłuchy w Trybunale Konstytucyjnym, czyli ile wolno wiedzieć służbom o obywatelu. Przepisy skarży Rzecznik Praw Obywatelskich i Prokurator Generalny, trybunał bada ich zgodność z konstytucją, a już teraz sprawdzamy, jak wyglądają podsłuchy telefonów i innych urządzeń elektronicznych. Ile można się dowiedzieć i co to oznacza dla śledzonego?
[...]
Jednak polskie służby mają też urządzenia do podsłuchiwania rozmów bez wiedzy operatora. Funkcjonariusze nazywają je "jaskółkami". Jak działają?

Każdy telefon wysyła dane do trzech najbliższych stacji BTS, czyli terminali odbiorczo-nadawczych. Fałszywa stacja BTS wysyła silniejszy sygnał, przez co telefon "bezwiednie" się z nią łączy, zamiast z prawdziwym odbiornikiem. Nastały czasy, gdy każdy z nas podsłuch nosi ze sobą.

więcej >>>
  Temat: GIODO: Twórcy karty warszawiaka złamali prawo
IN

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9946

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2014-02-20, 10:02   Temat: GIODO: Twórcy karty warszawiaka złamali prawo
Stołeczny ratusz i Zarząd Transportu Miejskiego oraz Ministerstwo Finansów złamały ustawę o ochronie danych osobowych, wymieniając się danymi obywateli ws. Karty warszawiaka - uznał Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, który skontrolował te instytucje.

GIODO rozpocznie niebawem postępowania administracyjne wobec ratusza, ZTM i MF, które zgodnie z ustawą mogą zakończyć się nakazem przywrócenia stanu zgodnego z prawem. - Efekty postępowania zapewne nie doprowadzą do zablokowania wydawania kart. Mogą jednak uniemożliwić korzystanie przez miasto z danych MF - mówi Wojciech Wiewiórowski z GIODO.


więcej >>>
  Temat: Komisja skontroluje, co gromadzą służby
IN

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11494

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2013-10-16, 07:37   Temat: Komisja skontroluje, co gromadzą służby
Powstanie specjalna komisja do spraw nadzoru nad materiałami gromadzonymi m.in. przez CBA i ABW - pisze środowa "Rzeczpospolita".

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ma już gotowe przepisy powołujące do życia Komisję Kontroli Służb Specjalnych. To jeden z elementów zapowiadanej od lat reformy tych służb.

Zakłada m.in. kontrolę prowadzonych przez nie podsłuchów.

Więcej >>>
  Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
IN

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 44647

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2013-08-05, 10:09   Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
Grzechotka, tylko "czynnik ludzki", a pozostaje jeszcze kwestia zaparkowania samochodu... ;)
  Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
IN

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 44647

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2013-07-31, 08:02   Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
Kolejny krok w unowocześnieniu administracji. Sąd administracyjny dopuszczać będzie elektroniczne kopie dokumentów, a także sam będzie wysyłał stronom elektroniczne dokumenty, a nie papierowe. Takie zmiany zakłada przygotowywana przez rząd ustawa informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

więcej >>>

Nic dodać, nic ująć - wreszcie, nareszcie...
 
Strona 1 z 29
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group