Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)

Znalezionych wyników: 87
INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: GIODO złożył rezygnację
Grzechotka

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8887

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2014-11-29, 17:54   Temat: GIODO złożył rezygnację
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, dr Wojciech Rafał Wiewiórowski 28 listopada 2014 r. złożył na ręce marszałka Sejmu RP, Radosława Sikorskiego rezygnację z pełnionej funkcji.

Więcej
  Temat: Pełnomocnik bez uprawnień
Grzechotka

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11893

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2014-04-26, 12:44   Temat: Pełnomocnik bez uprawnień
Komendant główny policji unieważnia certyfikaty poświadczenia bezpieczeństwa, bo wydano je bezprawnie.
Dyrektor gabinetu komendanta głównego policji i jednocześnie pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych Paweł Suchanek przez trzy miesiące wydawał certyfikaty poświadczenia bezpieczeństwa dla funkcjonariuszy policji, choć nie miał do tego uprawnień – sam nie posiadał takiego certyfikatu wydanego przez szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Wymaga tego od 2010 r. ustawa o ochronie informacji niejawnych. Poświadczenie takie uprawnia do dostępu do materiałów tajnych, np. opatrzonych klauzulą ściśle tajne. Nieposiadający uprawnień Suchanek wydał je 84 osobom – m.in. wysokiej rangi funkcjonariuszom CBŚ (dyrektorowi i zastępcy). Potwierdziła to kontrola ABW.

Źródło: Rzeczpospolita

Więcej
  Temat: GIODO: Twórcy karty warszawiaka złamali prawo
Grzechotka

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9946

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2014-02-21, 00:09   Temat: GIODO: Twórcy karty warszawiaka złamali prawo
Dzięki za informację. Fajne "case" do omówienia na szkoleniach z zakresu ochrony danych osobowych.
  Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
Grzechotka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 44647

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2013-08-07, 21:13   Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
wiek napisał/a:
Rysiu, trzeba było od razu złożyć skargę. Zapewniam Cię, że to odnosi skutek. :grin:


Masz rację wiek, człowiek powinien być asertywny ale czasem w takiej sytuacji lepiej zacisnąć zęby i sprawę załatwić niż wszczynać wojnę o duperele :)
Przeciwnikami totalnej informatyzacji urzędu poprzez załatwienie spraw "online" są sami urzędnicy, tak samo jak przeciwnikami reformy służby zdrowia są lekarze a wymiaru sprawiedliwości środowisko sędziów i prokuratorów.
Każdy na swój sposób lubi czuć się bardziej potrzebny dla obywatela :)
  Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
Grzechotka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 44647

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2013-08-07, 09:00   Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
wiek napisał/a:
Na pewno pod tym względem daleko jeszcze do ideału. Niemniej jednak z roku na rok możliwość składanie dokumentów elektronicznych, tzn. zakres spraw które można załatwić w ten sposób, naprawdę się rozszerza. Przypomnij sobie co było jeszcze pięć lat temu w tym zakresie? Duże nic.

To co mnie dziwi, to stosunkowo mała ilość osób korzystających z tej formy kontaktu z urzędem. Chyba tylko e-Deklaracje odniosły masowy sukces.

Ważne jest także to, że coraz więcej robi się w zakresie interoperacyjności systemów informatycznych administracji publicznej. Być może w niedługim czasie zniknie konieczność dostarczania do urzędów pliku rożnych zaświadczeń, bo systemy informatyczne rożnych urzędów w końcu będą się wzajemnie komunikowały. :grin:


Ja, jeśli tylko bym mógł, korzystałbym tylko i wyłącznie z tej formy kontaktu z urzędem. Już od wielu lat (właściwie od początku) dysponuje kwalifikowanym zaufanym podpisem elektronicznym, podpisem cyfrowym oraz profilem bezpiecznym i zgadzam się, że tylko e-Deklaracje zostały dobrze zrobione.
Natomiast nie mam siły juz tłumaczyć urzędniom że wysłane przeze mnie podanie podpisane podpisem elektronicznym w sensie prawnym jest takim samym dokumentem jak to przyniesione do nich w zębach odstawszy wcześniej swoje w kolejce :)
  Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
Grzechotka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 44647

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2013-08-07, 01:46   Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
wiek napisał/a:
„Dyżurny chłopiec i dziewczyna do bicia” nie mogą Wam przyjąć niekompletnego wniosku lub wniosku złożonego na niezgodnym z rozporządzeniem druku, bo sami narażą się na konsekwencje służbowe lub karne.


Jak źle wypełnię e-pita to go po prostu nie wyślę więc dobrze przeprowadzona informatyzacja urzędu jest swoistego rodzaju check-listą poprawności wypełnienia "druczku" i jest to lepsze rozwiązanie bo urzędnik też może coś przeoczyć :)
Jeśli urząd na swojej www zamieszcza wzory druków urzędowych a potem okazuje się, że one są złe to czyja jest to wina ? Moja, że wypełniłem w domu chcąc zaoszczędzić czas: swój i urzędu ? Ale nawet jeśli druk jest dobry to niestety muszę przepisać na ten otrzymany w urzędzie bo ... wydrukował Pan na złym papierze i będą problemy przy jego skanowaniu :) tzn. dlaczego nie mogłem wypełnić wniosek w formularzu elektronicznym, sprawdzić elektronicznie jego poprawność, wydrukować, podpisać i złożyć w urzędzie. Ale lepiej skanować i krzyczeć na petenta że "wyjechał" za rubryki i skaner nie daje rady... w skaner został zakupiony z moich podatków więc dlaczego wdrożono taki drogi system ? :) :) :)
Przez ePuap wszystkiego niestety nie załatwię (jeśli w ogóle coś). Spróbuj dla rocznego dziecka wyrobić dowód osobisty to zobaczysz jaka jest komedia w urzędach gdy urzędnik dokonuje, postępując zgodnie z check-listą weryfikacji czy dziecko ze zdjęcia jest tym dzieckiem na rękach rodzica :) A potem na takim dowodzie ważnym 5 lat wpisany jest wzrost rocznego dziecka mimo, że mając już 6 lat naturalną rzeczą jest że jest to nie aktualna informacja... i zaczyna się zabawa ze strażą graniczną (także tą zagraniczną) że to dziecko nie jest tym dzieckiem :)
  Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
Grzechotka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 44647

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2013-08-05, 08:10   Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
rysiu napisał/a:
Wprawdzie to nie to samo ale osobiście jestem zadowolony, że przez trzy kolejne lata korzystam z możliwości rozlizania się z fiskusem przez internet :wink:


O'key.
Ja od początku też z US rozliczam się elektronicznie i to jest akurat w porządku. Nawet zbiory do GIODO w ten sposób miałem przyjemność zgłaszać w imieniu ADO.
Natomiast nie rozumiem dlaczego nie mogę internetowo załatwić takich spraw jak meldunek czy złożenie wniosku o wydanie prawa jazdy.
Urządy powinny zrozumieć, że dane wypełnione przez wnioskodawcę elektronicznie mogą automatycznie "wpaść" do systemów informatycznych tegoż urządu przez co pracownicy nie będę musiali "klepać" danych z kartki do systemu a sprawy będą procedowane szybciej.
Szlag też mnie trafia również gdy chcąc coś załatwić w urzędzie osobiście wcześniej ściągam sobie określony druczek, wypełniam go komputerowo, podpisuje i składam w okienku. Ostatnio Pani mnie poinformowała, że muszę "go" wypełnić przy niej własnoręcznie. Ręce opadają :)
  Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
Grzechotka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 44647

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2013-07-31, 17:51   Temat: Urząd będzie musiał korespondować z obywatelem przez...
Oby tylko na założeniach się nie skończyło.
Bo mnie osobiście trafia jak muszę zarywać godziny, żeby załatwić coś w Urzędzie czynnym do 15 lub 16.
Poprzez platformę ePUAP jeszcze nie udało mi się nic załatwić mimo dysponowania kwalifikowanym zaufanym podpisem bo np. w takim mieście jak m. st. Warszawa "error" - akurat tej sprawy platforma nie obsługuje. Jeszcze nie trafiłem na taką sprawę, żeby "obsługiwała" :)
  Temat: Anonymous zaatakowali - dyskusja dot wrazen w BTI
Grzechotka

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 18547

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2012-01-25, 13:17   Temat: Anonymous zaatakowali - dyskusja dot wrazen w BTI
Ewolucja ludzi od "informatyki" jest mniej więcej taka:
1. pierwszy komputer w domu i nauka informatyki więc żadnych zabezpieczeń i haseł gdziekolwiek (kto by o nich myslał jak dopiero się uczy, kto by to pamiętał i właściwie po co?)
2. następnie jak coś zaświta i świadomość wzrośnie to nieśmiało zaczyna się stosować zabezpieczenia typu konto w systemie operacyjnym i "proste hasło" w stylu: "mama", "polska", "tomek" czy popularny "admin" ect.
3. drabinkę wyżej w hierarchi sztuki informatycznej pojawia się potrzeba zagrania kozaka, że to jest się facowcem od zabezpieczeń i stosuje się już bardziej skomplikowane hasła, że zamiast "polska" jest "polsk@" albo zamiast "ala ma kota" to "@la Ma Kota! "
4. potem przychodzi czas na tokeny, generatory haseł, 12 czy 14 znakowe hasła, generalnie czas wymyślania czegoś super bezpiecznego (zwłaszcza jak takiemu na początku drogi zawodowej nałożą do głowy o tajemnicach, paragrafach, standardach ect.)
5. a na koniec stary już wyadacz informatyczny pracujący w urzędzie czy administracji, który już się znudził tym wyścigiem wraca do starych, niezaśmiecających umysł i siły metod zabezpieczeń i stosowania haseł typu "admin" czy "123" :)
  Temat: Anonymous zaatakowali - dyskusja dot wrazen w BTI
Grzechotka

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 18547

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2012-01-24, 20:23   Temat: Anonymous zaatakowali - dyskusja dot wrazen w BTI
moris8411 napisał/a:
w instytucjach ktore czasami nas certyfikuja, szkola i kontroluja sami maja balagan :)
wstyd..... no i wspomiany powyzej ŚMIECH NA SALI


A ja wychodzę z założenia że nie ma się co śmiać.
W tych "instytucjach ktore czasami nas certyfikuja, szkola i kontroluja" pracują tacy sami ludzie jak my (ble ble ble najsłabsze ogniwo, ect).
Ja nie mam problemów z tym, żeby dzielić się swoją wiedzą z "tym ludźmi" tak samo jak sam z ich strony oczekuję zdobycia informacji na temat "dobrych praktyk".
 
Strona 1 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group