INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

NIEJAWNOŚCI - Polski szyfrant zniknął

IN - 2009-05-07, 05:39
Temat postu: Polski szyfrant zniknął
"Dziennik": Prawie miesiąc temu zniknął w Warszawie szyfrant wywiadu wojskowego, który zna najtajniejsze sekrety polskich służb specjalnych, alarmuje "Dziennik".
52-letniego chorążego Stefana Zielonki szukają tajne służby i policja. Śledczy nie wykluczają żadnej z wersji: od przypadkowej śmierci, aż po zdradę państwa, pisze gazeta.

Najczarniejszy scenariusz zakłada, że chorąży zdradził i został przez obcy wywiad wywieziony za granicę. Byłoby to śmiertelne zagrożenie dla żołnierzy i źródeł za granicą, bowiem Zielonka zna kryptonimy oficerów pracujących za granicą, ma informacje o tajnych źródłach.

Z informacji "Dziennika" wynika, że wojskowy miał problemy osobiste, do których doszedł konflikt o wynagrodzenie w pracy.

źródło >>>

Nawet nie chce mi się komentować... :evil:

karen - 2009-05-07, 08:21

No co !
Chciał chłopina sobie polepszyć przed emeryturką to wyjechał na Krym.
A już najlepsze jest stwierdzenie "Dziennika", że był konflikt o wynagrodzenie w pracy !
Zapomnieli napisać, ze w wojsku co miesiąc można negocjować wysokość wynagrodzenia... .
A gdzie SKW i osłona kontrwywiadowcza ?
No tak, od czasu jak zlikwidowali WSI to na obiekcie gdzie pełnił służbę zaginiony nie było obiektowego (lub obiektowej).

Dzaba - 2009-05-07, 10:00

Cóż więcej dodać - znamy już imię i nazwisko a także wizerunek żołnierza wywiadu, który pracował (pracuje?) jako kontakt zagraniczny m.in na Bałkanach.

Czy można bardziej odtajnić człowieka, który powinien być totalnie anonimowy????????
Po rządach A.M. widać, że głupota dalej gości w naszym kraju.....

Czy ktoś stanie przed sądem za zdradę tajemnicy państwowej?? (wszak dane identyfikujące są niejawne)

mp - 2009-05-07, 10:30

"Czy ktoś stanie przed sądem za zdradę tajemnicy państwowej?? (wszak dane identyfikujące są niejawne)"

O wilku mowa, a wilk w wikipedii : http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Nosek

A tu z kolei na stronie Wyborczej : http://wiadomosci.gazeta.pl/aliasy/mod/super_zoom.jsp?xx=4922811

mp - 2009-05-08, 11:51

Dżaba napisał/a:
Czy można bardziej odtajnić człowieka, który powinien być totalnie anonimowy????????
Po rządach A.M. widać, że głupota dalej gości w naszym kraju.....


Z tego co wiadomo (a już dużo wiadomo) zaginiony szyfrant dawno temu założył sobie
profil na "naszej klasie"...
Nie sądzę więc, by był to rozkaz przełożonego :wink:
Nota bene jego profil bije rekordy popularności obecnie.
Ech, to nie czasy Igora Guzenki :wink:

karen - 2009-05-08, 17:51

Lejce i końcówki opadają mp po Twoich linkach !
Ale widać w taki kraju i z takimi ludźmi dane jest nam funkcjonować...

wiek - 2009-05-08, 19:29

Karen. Mam nadzieję, że przynajmniej bat nie wypadł ci z dłoni. :lol: Nie wiem czym tak się ekscytujecie. Przecież nazwiska szefów służb są powszechnie znane, więc w czym jest problem?
Dziadek_Jacek - 2009-05-08, 22:47

Ludzi o podobnym statusie w służbie w dawnej "fabryce" jest wielu... Coś się stało z facetem-co? Można gdybać. Szkoda, że wogóle taki news pokazał się w prasie.
To, co stało się z szyfrantem, to pokłosie działań pijanej małpy z brzytwą w 2006 roku...
Długo będziemy czuć 30 września 2006, oj długo.
Jak napisałem na wstępie - takich jak on, zawieszonych między "tak" i "nie" jest wielu. Niech to będzie przestrogą dla szefów, rządzących.
Tyle ode mnie.

Dzaba - 2009-05-11, 00:28

wiek napisał/a:
Przecież nazwiska szefów służb są powszechnie znane, więc w czym jest problem?

Szefów służb tak, ale nie osób, które prowadziły/prowadzą działalność operacyjną.... :???:

wireq - 2009-05-11, 17:06

Dziadek Jacek napisał:
Cytat:
Szkoda, że wogóle taki news pokazał się w prasie.


W krajach, w których funkcjonują normalne służby specjalne, takie newsy są "sterowane", czyli publikacja informacji z podwórka służb ma pewien konkretny (dyskretny i niezrozumiały dla ogółu) cel.
Czy w naszym kraju funkcjonują normalne służby: oto jest pytanie?

Dziadek_Jacek - 2009-05-12, 08:55

Idąć tymże torem jestem przekonany, jak zapewne wielu tutaj i gdzie indziej, że TEN news nie został opublikowany w celu, niejasnym dla ogółu a przeznaczonym do inszych inszości.
A pytanie na końcu postu wirqa pozostawię bez odpowiedzi.

groszek - 2009-05-20, 17:21

O to taki artykuł ukazał się na w internecie dzisiaj
http://www.tvn24.pl/12690...,wiadomosc.html

rysiu - 2009-05-21, 05:49

Pomijając powody dla jakich w ogóle nagłośniono całą tą sprawę - ciekaw jestem co dalej będzie robił pan chorąży :shock: Jeśli wróci do pracy to powinien chyba zająć sie obsługą kancelarii po uprzednim gruntownym praniu mózgu :mrgreen:
karen - 2009-05-23, 08:33

Myślisz, że kiedy się znajdzie to mu pozwolą wrócić do pracy ? Nie sądzę.
wiek - 2009-05-27, 06:11

Kolejna "wtopa" wywiadu wojskowego. Czyżby SWW zatrudniała stażystów, których na dodatek nikt nie przeszkolił. :mrgreen:
karen - 2009-05-27, 12:26

Jak się zatrudnia druhny, druhów, strażników miejskich i leśnych to nie można wymagać podstawowych zasad operacyjności i operatywności.
Najpierw ujawnili współpracowników za granicą a teraz ujawniają siebie. Tak trzymać !!!
Mam nadzieję, że już niedługo to pierd...e !
Czuwaj !

rysiu - 2009-05-28, 05:54

karen napisał/a:
Mam nadzieję, że już niedługo to pierd...e !

Nic z tego ! Musiałbyś żyć w czasach o których pisał nieodżałowany Stanisław Lem...
Póki co - a przynajmniej za naszej "kadencji" mundury były, są i będą :cry:

Dzaba - 2009-05-30, 14:42

KIEDY w końcu polskie służby po reformie zaczną być profesjonalne????
Czyżby dalej wszędzie unosił się "duch Antka"???
Jak długo można przymykać oczy na niekompetencję i głupotę ludzi, którzy pracują e tych instytucjach??
Kto poniósł osobistą odpowiedzialność za wystawienie ludzi "do odstrzału"??

wiek - 2010-02-07, 19:06

Kolejny "TROP"?
IN - 2010-04-23, 10:09

Cytat:
Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że chińskie ministerstwo bezpieczeństwa państwa zorganizowało akcję przewiezienia polskiego podoficera do Chin. Podobną taktykę stosowały również w czasach zimnej wojny sowieckie służby specjalne.

Władze w Pekinie prowadzą specjalny program, którego celem jest sprowadzanie na teren Chin "spalonych" w ich ojczystych krajach dyplomatów czy oficerów służb. Na miejscu organizuje się im nowe życie.

Stefan Zielonka najprawdopodobniej przebywa już w okolicach Szanghaju. Trafił tam razem ze swoim dzieckiem oraz żoną, która zniknęła z Polski w równie tajemniczych okolicznościach, jak on.


więcej >>>

Chyba powoli zaczyna się wyjaśniać tajemnicze zniknięcie...

jakubhinze - 2010-04-23, 10:15

:wink: To fajnie, że dociera coraz to więcej mam nadzieję, że sprawdzonych informacji :)
IN - 2010-04-28, 07:05

W warszawskim Wawrze znaleziono ciało mężczyzny, który miał przy sobie dokumenty na nazwisko Stefana Zielonki, podała jako pierwsza TVN Warszawa. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa. Czy to faktycznie zaginiony szyfrant? - Pewność będzie za dwa dni po dokładnych badaniach - mówi prokurator wojskowy. Wątpliwości ma jednak - jak donosi portal "Dziennika Gazety Prawnej" - policja.
czytaj całość >>>

jakubhinze - 2010-04-28, 15:59

Ciekawe, czy to prawdziwe ciało ...
kancer - 2010-04-28, 18:09

Już wiadomo, że tak.
iml - 2010-04-29, 11:49

jakubhinze napisał/a:
Ciekawe, czy to prawdziwe ciało ...


Ciało prawdziwe, tylko czyje?

Tolek - 2010-04-29, 16:05

Ja tam jestem nieco sceptyczny. Nie wiem czy jak podadzą oficjalnie czyje to ciało to w to uwierzę. Ta sprawa mi śmierdzi z kilometra a rożnych możliwości widzę co najmniej wiele.
rysiu - 2010-04-30, 06:35

Jak wiele ? Albo on samo albo ktoś go.....
jakubhinze - 2010-04-30, 15:26

Pozostaje wierzyć fachowcom, którzy badają sprawę. Wątpię, by ktoś oszukiwał i podawał nieprawdziwe informacje, tylko po to, by prawdziwaosoba żyła na wolności w innym kraju, bo takie śledztwo to nie zabawa.
Tolek - 2010-04-30, 15:57

:arrow: Rysiu
Albo on sam albo ktoś go albo on sam kogoś innego albo ktoś inny kogoś innego...

:arrow: jakubhinze
Zależy kto się bawi, w jakim celu i jakimi zabawkami...

Tolek - 2010-05-13, 15:48

Dość dziwne doniesienie.

http://konflikty.wp.pl/ka...,wiadomosc.html

jakubhinze - 2010-05-13, 21:16

A moim zdaniem nie umarł, ale mogę się mylić

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group